Dellorto VHSH30CS Carburettor – KK05
30mm Dellorto flat slide carb.
Comes Factory jetted with the following…
180 Main jet
60 Pilot jet
60 Choke jet
DP268 Atomiser
K98 Needle
50 Slide
300 Float needle valve
Flip lever choke
180 Main jet
60 Pilot jet
60 Choke jet
DP268 Atomiser
K98 Needle
50 Slide
300 Float needle valve
Flip lever choke
30mm Dellorto flat slide carb.
Manifold inlet diameter 35mm, Bellmouth diameter 64mm.
Out of stock
Description
30mm Dellorto flat slide carb.